V Kopru dvakrat zadonela slovenska himna
27.10.2018 Rok Rakun
Prvi dan evropskega kadetskega pokala v Kopru so si naši judoisti priborili zlato, srebrno in dve bronasti kolajni.

Prvi dan je bil na evropskem kadetskem pokalu, ki ga že drugo leto gosti Koper, za Slovenijo zelo uspešen. Naši judoisti so osvojili zlato, srebrno in dve bronasti kolajni. Zlato si je priborila Nuša Perovnik v kategoriji do 52 kilogramov. Na drugo stopničko je stopil Blaž Emeršič v kategoriji do 60 kilogramov. Bronasti kolajni pa sta osvojila Urh Klopčič v kategoriji do 66 kilogramov in Diana Sterman v kategoriji do 48 kilogramov. Jutri bo nastopilo še 29 Slovenk in Slovencev.

Zadnji dan evropskega kadetskega prvenstva v kopru je ponovno zadonela slovenska himna. Za to je poskrbel Juš Mecilošek, ki si je priboril zlato kolajno v kategoriji do 73 kilogramov. Andrej Yankobskyy je poskrbel še za eno kolajno v moškem delu ekipe in sicer za bronasto kolajno v kategoriji do 90 kilogramov. V ženski kategoriji pa si je danes bronasto kolajno priborila Tjaša Rozman Muha v kategoriji do 57 kilogramov.